+370 614 93670

Kraštovaizdžio projektavimas

Ar man to reikia?

Didžiąją mūsų darbo dalį užima kraštovaizdžio projektavimas. Aptarta aplinkos vizija įgauna formą ir prasmę. Kuriant projektus apjungiame 5 pagrindinius dizaino elementus – linijas, formas, tekstūras, spalvas ir mastelį. Tai kas gi sudaro kraštovaizdžio dizaino projektą?

Projekto paketą sudaro šios dalys:

1. Funkcinių sklypo zonų išdėstymo projektas.

Tai yra planas, kuriame sklypas padalinamas į funkcines erdves. Šis projektas leidžia racionaliai panaudoti sklypo plotą atsižvelgiant į poreikius, funkcionalumą, o kartu ir estetiką.

2. Detalus augalų sodinimo projektas.

Tai augalų sodinimo schema apimanti skirtingus sluoksnius – medžius, krūmus, gėles, kitus žolinius augalus. Augalai parenkami atsižvelgiant į augimvietę, želdynų plotą, stilistiką ir estetiką, auginimo ir priežiūros niuansus. Parengiami kontroliniai tinkleliai, pririšimai padedantys lengvai pasodinti augalus į projekte numatytas vietas.

3. Dendrologinis augalų sąrašas.

Pateikiamas augalų sąrašas, reikalingi jų kiekiai projekto įgyvendinimui. Nurodomos konkrečios augalų veislės, jų charakteristikos – aukštis, žydėjimo laikas.

4. Foto bei video vizualizacijos.

Naudojant specializuotas dizaino programas galima sukurti realistiškas iliustracijas, parodančias kaip atrodys aplinka įgyvendinus projektą po 5-10 metų. Trimatis modelis apima ne tik augalus, bet ir pastatus, mažosios architektūros elementus, vandens telkinius, kietąsias dangas ir kt.

5. Mažosios architektūros elementai.

Šie elementai yra itin svarbus kuriant bet kurį projektą. Jie parenkami atsižvelgiant į kontekstą, aplinką, kuriamą dizaino stilių. Štai keletas mažosios architektūros elementų pavyzdžių: suoleliai, pergolės, supynės, vazonai, gėlinės, laužavietės, atitvarai, įvairūs dekoratyviniai elementai.

6. Laistymo sistemos projektas.

Automatinės laistymo sistemos įrengimas tampa itin aktualus dažnėjant karščio bangoms ir sausrų periodams, siekiant užtikrinti sveiką augalų vystymąsi. Projektavimas turi būti atliekamas atidžiai, atsižvelgiant į augalų poreikius ir technines sąlygas.

7. Apšvietimo projektas.

Tikslas yra ne tik apšviesti, bet ir sukurti magišką atmosferą, kviečiančią naudotis lauko erdvėmis ne tik šviesiuoju paros laiku. Naudojant įvairias apšvietimo technikas galima išgauti iš ties dramatišką efektą.

8. Detalizuoti duomenys.

Pateikiami reikalingi duomenys įrengimo sąmatai parengti. Pavyzdžiui, trinkelių ar kitų dangų, vejos, želdynų plotas ir kt. Šie duomenys padės efektyviau planuoti ir valdyti projekto įgyvendinimą.

9. Aiškinamasis raštas.

Tai dokumentas, kuriame išsamiai aprašomas projektas, augalų charakteristikos, nurodomos jų sodinimo sąlygos, pateikiamos jų priežiūros rekomendacijos. Šis raštas yra naudingas tiek klientu, tiek ir rangovui. Pateikiamos medelynų, augalų ūkių, rangovų rekomendacijos.

Visos kraštovaizdžio projektavimas dalys yra aptariamos kartu su klientu ir nusprendžiama gal būt kai kurių iš jų atsisakyti, o gal būt rengti pilną paketą. Labai svarbus yra bendradarbiavimas su klientu ne tik aptariant viziją, bet ir projekto rengimo metu. Šiuolaikinės technologijos leidžia palengvinti galutinio projekto sukūrimą neprarandant dėmesio kokybei, komunikavimui ir sutaupant kliento lėšas.

Kad jūsų aplinkos vizija išties pavirstų realybe, parengtas projektas yra pristatomas susitikimo metu, aptariamos visos detalės. Svarbu, kad neliktų jokių neaiškumų, abejonių ir neatsakytų klausimų.

Klientų atsiliepimai: