+370 614 93670

Sodo džiazas

Apie

Gyvenamosios paskirties namas. Sklypo plotas – 22 arai.

Vieta

Vilniaus m.

Projektavimo apimtis

Atliktas sklypo funkcinis zonavimas, sukurtos žaliosios erdvės, suprojektuoti statiniai – pirtis su kubilu, ūkinės paskirties pastatas su voljeru, mažosios architektūros elementai, kietosios dangos, tvoros.

Kontekstas ir projektavimo užduotis:

Naujai statomas namas. Sklypas visiškai tuščias, atviras, saulėtas. Yra nedidelis reljefo aukščių skirtumas, nuolydis namo link. Dirvožemis derlingas, laidus vandeniui. Didelis privalumas – iš šiaurinės pusės sklypas ribojasi su nedideliu miškeliu. Užsakovai pageidavo modernaus minimalistinio stiliaus, tvarkingo, labiau monochrominio vaizdo, tačiau šiek tiek ir žydinčių augalų – rožių, levandų, bijūnų, hortenzijų. Buvo išreikštas noras turėti aukštų medžių, derinamų su dekoratyviniais augalais, vaismedžių – trešnių, vyšnių, kriaušių, koloninių obelų ir kelių šilauogių krūmų. Bene svarbiausiu tikslu buvo užsidengti sklypą nuo pagrindinio kelio. Dar viena sąlyga – turėti tekančio vandens elementą terasoje ar arti jos. Reikėjo rasti sprendimus kaip suformuoti sklypo nuolydžius, paslėpti nuotekų valymo įrenginių dangčius.

Mūsų sprendimai:

Suplanuota reprezentacinė zona. Joje suprojektuotos kietosios dangos, takai išdėstyti patogiai ir optimaliai. Žoliniais augalais pridengti valymo įrenginių dangčiai. Priekinis ir vidinis kiemas atskirti pilkųjų lanksvų eile. Rasta tinkamiausia vieta vėliavos stiebui. Priekiniame kieme suprojektuotas papildomas ūkinės paskirties pastatas su voljeru. Voljeras orientuotas taip, kad augintinis matytų tiek visą priekinį, tiek ir vidinį kiemą.

Suprojektuotos poilsio erdvės:

–  SPA erdvė – pirtis su priepirčiu, nedidele terasa ir kubilu joje. Sėdint pirtyje atsivers gražus vaizdas pro panoraminį langą į sodą. Kubilo erdvę apgaubs vešlūs augalai. Jie suteiks ne tik jaukumą ir užuovėją, bet ir intymumo. Šalimais bus pasodinti vaismedžiai bendroje kompozicijoje su kitais dekoratyviniais augalais.

–  Terasa. Terasa padalinta į maisto gaminimo, valgymo ir poilsio zonas, pasiūlytas funkcionalus baldų išdėstymas.

–  Terasoje suprojektuota tekančio vandens sienelė. Tekančio vandens garsas nuteiks raminančiai, sukurs gaivos jausmą, sumažinti karštį terasoje, prisidės prie gatvės garsų sumažinimo.

–  Erdvi ugniakuro zona. Jai parinkta vieta atokiau nuo namo, medžių pavėsyje su atsiverčiu vaizdu į didelius medžius ir formuotas sedulas pomedyje. Šioje vietoje kuriamas subtilus, monochrominių spalvų dizainas. Pabrėžiamos formos, tekstūros ir proporcijos. Dramatiškumo ir kontrasto įneša formuotos sedulos, kurios sodinamos šiek tiek į įkalnę. Žiemos metu rausvai oranžinės spalvos sedulų žievė atrodys ypač efektingai. Yra ir praktinė šio sprendimo pusė – krūmai užpavėsins žemę ir prislopins piktžolių augimą.

–  Vaikų žaidimo zonai parinkta gerai matoma vieta pro langus ir iš bet kurios poilsio erdvės. Šalimais į vieną iš želdynų bus pasodinti ir šilauogių krūmai, kurie yra ne tik naudingi paskanauti uogomis, bet ir gražūs visais metų laikais.

Suprojektuota dažo zona su pakeltomis lysvėmis, šiltnamiu, komposto dėžėmis. Pagalvota ir apie laistymą – šioje vietoje bus įrengta moderni vandens kolonėlė laistymu, nusiplauti rankoms, daržovėms.

Išskirtiniai sprendimai. Kaip ir visuose mūsų projektuose, taip ir šiame yra tam tikrų nestandartinių sprendimų. Norint sukurti privatumą, vizualinį ekraną kitiems elementams arba apriboti erdvę tam tikrose vietose suprojektuotos formuojamos gyvatvorės. Pavyzdžiui, sklypo viduryje daugiasluoksniame želdyne įkomponuota lenktos formos gyvatvorė. Ji ne tik atskirs skirtingas poilsio erdves ir sukurs intymumo jausmą, bet ir tarnaus kaip atskyrimas, puikus fonas visiškai skirtingoms augalų kompozicijoms. Iš vienos pusės ugniakuro zonoje augalų kompozicijai su hortenzijomis, iš terasos pusės – su moderniomis krūminėmis rožėmis.

Galutinis rezultatas:

Visos projektavimui iškeltos užduotys atspindėtos. Kai kuriomis zonomis bus galima naudotis iš karto, o kai kurioms dar teks palaukti keletą metų, kol želdynai pilnai suaugs. Jos keletą metų bus pilnai funkcionalios, tačiau privatumo ir ne perregimumo teks palaukti. Kiekvieni prabėgę kalendoriniai metai priartins sklypo šeimininkus prie to rezultato, kuris projekte matomas jau šiandien.

PRIEŠ

PO

Paslaugos

Konsultacija

Projektavimas

Įgyvendinimas

Klientų atsiliepimai: