+370 614 93670

Gamtos prieglobstyje

Apie

Gyvenamosios paskirties namas. Sklypo plotas – 80 arų.

Vieta

Anykščių raj.

Projektavimo apimtis

Atliktas sklypo funkcinis zonavimas, suprojektuota automobilių stoginė, svečių namas / kūrybinės dirbtuvės, poilsio erdvės, ugniakuro, grilio zonos, lieptas, ūkinis pastatas, vištidė, mažosios architektūros elementai, kietosios dangos, želdynai.

Kontekstas ir projektavimo užduotis:

Nors supantis kraštovaizdis labai gražus – iš rytinės pusės juosia beržų alėja, pietvakarių pusėje auga labai gražūs dideli uosiai, netoli upelis, atsiveria kerintis vaizdas į tolius, tačiau pats sklypas gana tuščias. Reikėjo surasti sprendimus kaip užpildyti erdvę. Taip pat, buvo būtina sugalvoti kaip pridengti antžeminę saulės elektrinę sklypo kampe, taip pat, kad kūdra natūraliau įsilietų į aplinką.

Mūsų sprendimai:

  • Sklypas suskirstytas į funkcines zonas: automobilių parkavimo, kūrybinių veiklų, aktyvaus laisvalaikio. Patogi grilio zona suplanuota greta terasos, sukurtos papildomos poilsio erdvės – ugniakuro zona su pergola, lieptas su saulės gultais prie prūdo, suolelis poilsiui pagrindiniame želdyne, dažo zona.
  • Suprojektuoti statiniai: automobilių stoginė, svečių namas / kūrybinės dirbtuvės, ūkinis pastatas, vištidė.
  • Terasos ir grilio zonos įrėmintos formuojamais želdiniais. Jie papildo namo architektūrą ir užtikrina jaukumą. Atsisakyta šioje vietoje iki šiol buvusių želdinių, kad visas dėmesys būtų nukreiptas į didįjį gėlyną ir niekas su juo nekonkuruotų. Taip pat, želdiniais buvo pridengtas ir nepageidaujamas vaizdas į šilumos siurblį. Grilio zonoje malonų pavėsį sukurs klevas.
  • Masyvų sklypą į dvi dalis dalina gana didelis želdynas. Per jį driekiasi suformuoti patogūs takai, jungiantys tris kertinius sklypo taškus – laužavietę, lieptą su gultais ir svečių namą / kūrybines dirbtuves. Šiais takais bus be galo malonu klaidžioti stebint saulės apšviestus žiedus.
  • Dominuoja natūralistinio stiliaus apželdinimas. Kaip atsvara jam svečių namo / kūrybinių dirbtuvių nugarinėje dalyje suplanuota formuojama gyvatvorė. Taip pat, perimetru bus sodinamos medžių ir krūmų grupės, kurių pomedyje augs griežta forma formuojami kalninių serbentų masyvai. Jie ne tik suteiks atsvaros natūralistinio stiliaus pagrindiniam želdynui, bet ir bus puikus fonas jam. Dar labai svarbi funkcija kurią jie atliks – užpildys tuščius tarpus tarp medžių ir didesnių krūmų, kad nereikėtų aplink kiekvieną jų pjauti žolę. Krūmai užpavėsins žemę ir nei žolė, nei piktžolės ten neaugs.
  • Prūdo šlaitams sutvirtinti ir sutvarkyti panaudoti sodyboje esami dideli akmenys. Jie puikiai sulaiko gruntą nuo slinkimo žemyn bei labai dekoratyviai žiūrisi.
  • Prūdas apželdintas pakrančių augalais. Šių augalų dėka jis natūraliau įsilieja į aplinką, harmoningai pritampa prie bendros sklypo erdvės.

Galutinis rezultatas:

Puikiai pavyko suvaldyti didžiulę erdvę prisitaikant prie jau esamos aplinkos. Visos sukurtos erdvės yra funkcionalios ir lengvai pasiekiamos. Tiek mažosios architektūros elementai, tiek statiniai gana natūraliai rado savo vietą sklype. Suprojektuota takų sistema veda būtent ten, kur reikia ir garantuotai visi takai bus naudojami. Vandens telkinys gražiai įsikomponavo į bendrą kraštovaizdį.

PRIEŠ

PO

Paslaugos

Konsultacija

Projektavimas

Įgyvendinimas

Klientų atsiliepimai: