+370 614 93670

Veronika

Apie

Gyvenamosios paskirties namas. Sklypo plotas – 7.5 aro.

Vieta

Vilniaus raj.

Projektavimo apimtis

Atliktas sklypo funkcinis zonavimas, sukurtos žaliosios erdvės, suprojektuota automobilių stoginė su voljeru, mažosios architektūros elementai, automatinė laistymo ir augalų apšvietimo sistema, paslėpti nuotekų valymo įrenginių dangčiai.

Kontekstas ir projektavimo užduotis:

Naujai pastatytas namas, kuriame įsikūrė jauna šeima. Sklypas visiškai tuščias, atviras, saulėtas, labai jaučiasi stiprus vėjas iš vakarų. Dirvožemis gana sunkus, molingas, drėgnesnis palei tvorą. Šeima mėgsta žaisti ant vejos, todėl pageidavo, kad jos liktų kaip galima daugiau. Taip pat, mėgsta maudytis karštuoju metų laiku, grilinti su draugais ar šeima. Pageidavo aiškesnio zonavimo, rasti sklype vietą kubilui ir sukurti privačią erdvę aplink jį. Klientams labai norėjosi sėdint terasoje girdėti ir matyti tekantį vandenį (mini fontano). Šeimininkė nepaprastai mėgsta levandas. Norėjo pasodinti eglutę, kurią galėtų puošti Kalėdų laikotarpiu. Reikėjo rasti sprendimus kaip paslėpti nuotekų valymo įrenginių dangčius.

Mūsų sprendimai:

  • Suplanuota reprezentacinė zona. Joje suprojektuota automobilių stoginė su voljeru. Poilsio zona nuo didelės trinkelėmis grįstos erdvės atskirta daugiasluoksniu želdynu, kuriame kaip struktūriniai augalai įkomponuotos medlievos. Tai lengvi, ažūriški nedideli medžiai, labai tinkami apšviesti jų išraiškingus kamienus ir lajas iš apačios. Apšvietimo pagalba sukuriama ypatinga atmosfera.
  • Prie pat terasos tarp želdinių įkomponuotas nedidelis fontanas. Sėdint terasoje bus galima girdėti ir matyti tekantį vandenį. Mažosios klientų mergaitės turės galimybę patogiai ir svarbiausia saugiai prie jo prieiti bei pažaisti. Šis elementas buvo subraižytas pagal faktinį, klientų jau išsirinktą modelį. Tai leido vizualizuojant būsimą aplinkos dizainą pasiekti kuo realistiškesnį vaizdą.
  • Šalia terasos įkomponuota eglutė, kuri bus puošiama Kalėdiniu laikotarpiu. Tai parodo atsakingą užsakovų požiūrį į gamtą atsisakant kirstinių eglučių. Šiam augalui pasirinkta vieta gerai matoma iš visų kiemo erdvių, tiek įžengus pro vartus, tiek leidžiant laiką svetainėje ar kubile, terasoje, grilinant.
  • Simboliškai želdyne įkomponuotos gėlės veronikos, kadangi vienos iš mergaičių vardas yra Veronika. Tikimės, kad ateityje šis „atsitiktinumas“ pavirs į gražius prisiminimus iš vaikystės.
  • Sukurti mažai priežiūros reikalaujantys želdynai. Augalai parinkti atsižvelgiant į augimvietę. Arčiau tvoros, kur užsistovi vanduo, parinkti drėgnamėgiai augalai gaurės, lieknosios plukės kaip žemę dengiantis sluoksnis po krūmais ir medžiais. Augalai vienas su kitu persipina ir primena dailininko tapytus paveikslus. Tai ne tik gražu, bet ir itin funkcionalu. Tokie želdynai visad reikalauja mažiau priežiūros.
  • Į želdyną įkomponuotas kubilas. Šioje erdvėje gausiai panaudota varpinių augalų, užuovėją leidžiant laiką kubile suteiks eglės. Ši sodo vieta bus gyvybinga ištisus metus.
  • Paliktas nemažas vejos plotas aktyviems šeimos žaidimams.
  • Daržo zona aiškiai atskirta uogakrūmiais, o įėjimas į šią zoną įrėmintas modernia arka. Nuo terasos į šią zoną ves akmens plokščių takas, jų tarpus užpildant šliaužiančiuoju čiobreliu.
  • Priedangą nuo vėjo suteiks mišrus lapuočių ir spygliuočių medžių bei krūmų masyvas, užtikrins privatumą neužgoždami erdvės bei sukurs jaukią atmosferą šeimos poilsiui.
  • Išskirtiniai sprendimai. Virš trijų didelių nuotekų valymo įrenginių dangčių suplanuota įrengti funkcines zonas: grilio ir saulės vonių – nukeliamų skydų nedideles terasas, kurias sups vešlūs želdiniai. Tuo būdu pavyko išspręsti galvosūkius – kaip paslėpti gana didelius dangčius, užtikrinti galimybę aptarnauti įrenginius ir laimėti papildomo ploto kitoms funkcijoms.

Galutinis rezultatas:

Sodas taps netoliese esančio eglyno tąsa. Zonuojant sklypą buvo pagalvota apie erdvių funkcionalumą, želdynų dekoratyvumą visais metų laikais. Nors ir buvo pilnai atsižvelgta į šeimininkų pageidavimą palikti kuo daugiau vejos, visos kitos zonos nuo to nė kiek nenukentėjo. Puikiai pavyko paslėpti nuotekų dangčius, kurie buvo matomi tiek iš reprezentacinės, tiek iš poilsio erdvių.

PRIEŠ

PO

Paslaugos

Konsultacija

Projektavimas

Įgyvendinimas

Klientų atsiliepimai: