+370 614 93670

Nedidelio kiemo sodo dizainas

Apie

Individualaus namas. Sklypo plotas – 7 arai.

Vieta

Vilnius

Projektavimo apimtis

Atliktas sklypo funkcinis zonavimas, suprojektuota daržo bei poilsio zonos, lauko virtuvė, želdynai privatumui nuo gatvės ir kaimyninių sklypų užtikrinti, stoginė, apšvietimas, automatinė laistymo sistema.

Kontekstas ir projektavimo užduotis:

Atviras sklypas nuo gatvės pusės, norėjosi daugiau privatumo, kad būtų galima mėgautis lauko erdve. Nors veja buvo išpuoselėta, tačiau trūko jaukumo. Norėjosi šešėlio terasos zonoje, nes pagrindinė sklypo erdvė saulėta.

Mūsų sprendimai:

Sukurtas privatumas: kadangi reikėjo sukurti tam tikrą privatumą visais metų laikais, palei sklypo ribas buvo suplanuota formuojama tujų gyvatvorė, tačiau ne visu perimetru. Kad vaizdas būtų ne nuobodus, sklypo kampe privatumą suteiks kalninių pušų grupė komponuojama su žoliniais augalais.

Sumažinta temperatūra: prie terasos bus pasodintas Himalajinis beržas sumažinti karštį terasoje.

Sukurtas „tvarkingas, švarus“ vaizdas: pro langus atsiveria graži neperkrauta perspektyva, kaip to ir norėjo klientai. Išėjus į lauką jaučiasi erdvė, nors tuo pačiu yra pasodinta ne mažai medžių, krūmų, žolinių augalų.

Sėkmingai integruotas daržas: klientai norėjo užsiauginti savo šviežių daržovių. Tam buvo suprojektuotas nedidelis šiltnamis, kelios pakeltos lysvės šeimininkės prieskoninėms žolelėms. Jie puikiai rado savo vietą nedideliame sklype. Ši zona atskirta želdiniais.

Suprojektuotas apšvietimas: tobulėjant technologijoms atsiranda naujos galimybės įdomiai apšviesti ne tik interjerą, bet ir lauko erdves. Lauko apšvietimas tampa ne ką mažiau svarbiu. Tai yra vienas esminių elementų, sukuriantis jaukią ir šviesią erdvę lauke, kuria norisi naudotis šiltais vasaros vakarais kuo ilgiau. Tačiau, ne tik tai. Žiemos metu apšviesti apšerkšniję ar sniegu pasidengę medžių ir krūmų siluetai suspindės ypač magiškai.

Galutinis rezultatas:

Panaudojus paprastus ir svarbiausia nebrangius sprendimus, sodas buvo maksimaliai pritaikytas kliento  poreikiams: užtikrinome privatumą nuo pašalinių akių, radome vietą daržui, išsprendėme karščio terasoje problemą, sukūrėme jaukią ir gražią aplinką.

PRIEŠ

PO

Paslaugos

Konsultacija

Projektavimas

Įgyvendinimas

Klientų atsiliepimai: